
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 565
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08112
Ext.Price$0.08112
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08112 | $0.08112 |
| 10 | $0.07180 | $0.71800 |
| 50 | $0.06355 | $3.17750 |
| 100 | $0.05812 | $5.81200 |
| 500 | $0.05315 | $26.57500 |
| 1000 | $0.04860 | $48.60000 |
| 3000 | $0.04462 | $133.86000 |
| 5000 | $0.04096 | $204.80000 |
